Словник метеорологічних термінів - У

 

А Б В Г Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ь Ю Я 

 

Улоговина - витягнута область зниженого тиску на синоптичних картах з горизонтальною віссю, тобто лінією збіжності баричних градієнтів і, отже, вітру. Ізобари в області улоговини або приблизно паралельні, або мають вигляд латинської букви «V / U». У першому випадку говорять ще про смугу зниженого тиску, або про перемичку зниженого тиску, в другому - про V-подібну депресію. Улоговина першого типу - проміжна область між двома зонами підвищеного тиску. Улоговина другого типу - периферійна частина циклону, що характеризується деформацією (витягуванням) його ізобар. Синонім – барична улоговина.

Ультрафіолетова радіація – сонячна радіація з довжиною хвилі менше 0,4 мікрона, яку не сприймає око, але має сильний хімічний і фізіологічний вплив.

Умови погоди - характер погоди в даному місці чи районі у певний момент або проміжок часу, описаний кількісно (числовими значеннями метеорологічних елементів) чи якісно.

Ураган – потужний тропічний циклон у північній частині Атлантичного океану та на північному сході Тихого океану, для якого характерні вітри зі швидкістю 33 м/с і більше.

Ураганний вітер – сильний вітер руйнівної сили в будь-якому регіоні Земної кулі, швидкість якого становить 33 м/с і більше, або 12 балів за шкалою Бофорта.

Версія для друку Опубліковано: 16 Травня 2023