Поширені запитання (FAQ)

Під час негоди постраждало моє майно. Як отримати довідку про погодні умови для страхової компанії?

Для цього необхідно написати запит на пошту office@meteo.gov.ua

Бланк запиту

Якою буде весна/літо/осінь/зима?

Безпосередньо Український гідрометеорологічний центр займається прогнозуванням на 5 діб та 10 діб орієнтовний прогноз, створенням попереджень про небезпечні гідрометеорологічні явища. Також в кінці кожного місяця публікується узагальнений прогноз на місяць. Щодо сезонних прогнозів, то тільки надаємо консультацію у відповідності до тенденцій, які окреслюють науковці із світових прогностичних центрів та Українського гідрометеорологічного інституту.

Хто такі народні синоптики?

Така сумнівна діяльність може інколи нести загрозу для життя та безпеки населення, особливо під час стихійних метеорологічних явищ.

В народних синоптиків переважно відсутня належна метеорологічна освіта, вони не мають доступу до найсучасніших метеорологічних даних та інструментів. Вони можуть оперувати тільки даними з відкритих джерел, які, у свою чергу, є досить узагальнюючими та не дають можливості встановлення точних та надійних прогнозів погоди. Також на більшості сайтів з відкритим доступом до метеоданих зазначено, що інформація надається суто для ознайомчого характеру у приватних цілях.

Крім того, народні синоптики можуть займатися прогнозуванням погоди як хобі або допоміжною діяльністю, що може призвести до недостатньої уваги до деталей та інших важливих аспектів метеорології. В деяких європейських країнах таких "народних синоптиків" називають frogman.

Все це робить народні прогнози менш точними та менш надійними порівняно з прогнозами, що підготовлені професійними метеорологами з використанням науково обґрунтованих методів та інструментів.

Версія для друку Опубліковано: 04 Листопада 2021