Гідрологічні попередження

2-3 грудня на річках Закарпатської області очікується :
- на Тисi - смт  Вилок - подальше пiдвищення рiвня води  на 2,0–2,5м (над рiвнем на 20 год. 2 грудня) з виходом води на окремi дiлянки  заплави (I рiвень небезпеки - жовтий);
- на  р.Боржава-с.Верхні Ремети утримуватимуться високi  рiвнi з пiдвищенням на 0,2–0,4 м з подальшим утриманням та збільшенням шару води на заплавi, з пiдтопленням сiльгоспугiдь ряду сiл та автодороги Шаланки-В.Комяти у Берегівському та Хустському районах (II  рiвень небезпеки - помаранчевий);
- на р.Стара-с.Зняцево збережуться високi рiвнi,  утримується вода на заплавi (I рiвень небезпеки - жовтий);
- на рiчках Уж та Латориця - продовження пiдвищення рiвнiв води  на 1,0-1,5 м (над рiвнями на 20  год 2 грудня) з виходом води на заплаву на р.Латориця-м.Мукачево ( I рiвень небезпеки жовтий);
- на р.Уж - с.Зарiчево - вихiд  води на заплаву з пiдтопленням водозабору в  м.Перечин Ужгородського району  (II рiвень небезпеки -  помаранчевий);
- на р.Уж - м.Ужгород - вихiд води на заплаву,  пiдтоплення дитячоi залiзноi дороги (II рiвень небезпеки -помаранчевий).

3 грудня, у зв'язку з розвитком тало-дощового паводку, на дiлянцi р.Прут Коломия - державний кордон очiкуються продовження пiдйомiв рiвнiв води на 1,3-1,8 м над рівнями на 8 годину 2 грудня, без негативних наслiдкiв.

2-4 грудня на ділянці р.Дністер Галич - Залiщики очiкується добiгання хвилi снiго-дощового паводку з пiдвищенням рiвнiв води на 1,2 - 1,7 м над рівнями на 8 годину 02 грудня, без загрози негативних наслiдкiв.

2-4 грудня на річках Харківської області (річки суббасейну Сіверського Дінця) та у верхів’ї р. Оріль (суббасейн Нижнього Дніпра) очікуються підвищення рівнів води на 0,2-0,4 м, місцями на 0,5 м над рівнями на 8 годину 1 грудня, з можливим виходом води на понижені ділянки заплав та подальшим повільним затопленням заплави у верхів’ї р. Оріль (I рівень небезпеки - жовтий).

Починаючи з 30 листопада на річках суббасейнів Верхнього та Середнього Дніпра, Десни, Прип'яті, Київському, Канівському та мілководдях Кременчуцького водосховищ очікується поява і подальше посилення льодових явищ у вигляді заберегів, шугоходу до встановлення льодоставу. Можливе формування зажорiв льоду з рiзким коливанням рiвнiв води.

Внаслідок спустошення Каховського водосховища та входження р.Дніпро в старе природне русло, рівні води значно нижчі за відмітки водозаборів у Дніпропетровській, Запорізькій, Херсонській областях (ІІІ рівень небезпеки - коричневий).


Мапа
Сьогодні
Оновлено: 
Суббасейни та райони басейнів річок України
Зміна гідрологічної ситуації – без негативних наслідків
Небезпечне гідрологічне явище І рівня небезпеки (НГЯ І)
Детальніше
Небезпечне гідрологічне явище ІІ рівня небезпеки (НГЯ ІІ)
Детальніше
Стихійне гідрологічне явище ІІІ рівня небезпеки (СГЯ ІІІ)
Детальніше
Стихійне гідрологічне явище ІІІ рівня небезпеки
(СГЯ ІІІ – низькі рівні)

Детальніше
Умовні позначки