Словник метеорологічних термінів - Л

 

А Б В Г Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ь Ю Я 

 

Лавина - маса снігу, що рухається з великою швидкістю вниз гірським схилом.

Лінії току – лінії, що визначають напрямок вітру в полі швидкостей.

Лінія нестійкості – вузька зона на синоптичних картах, де посилюється конвергенція повітря (сходимість потоків), внаслідок чого виникають сприятливі умови для конвективних процесів з подальшим розвитком грозової діяльності.

Лінія шквалів - вузька зона з грозами, опадами, шквалистим посиленням вітру, зростанням тиску і падінням температури, близька по властивостях до холодного фронту, але є локальним і недовгочасним результатом грозової діяльності. Часто лінія шквалів виникає попереду холодного фронту.

Льодовиковий період – час в геологічній історії Землі особливо сильного розвитку льодовиків у вигляді покривного заледеніння, що охоплює величезні простори земної кулі на фоні суттєвого зниження глобальної температури повітря.

Льодоскоп – пристосування на метеостанціях для визначення типу твердих опадів, які виділяються з повітря (інею, паморозі, ожеледі).

Льодяна хмара – хмара, складена з льодяних кристалів. До них належать хмари верхнього ярусу вище 6000 м над земною поверхнею: перисті, перисто-купчасті.

Льодяний дощ – замерзлі при випадінні краплі дощу, коли нижній шар повітря має від¢ємну температуру.

Льодяні голки  - дуже дрібні крижані кристали розміром до 1 мм, що парять в повітрі.

Версія для друку Опубліковано: 16 Травня 2023