Словник метеорологічних термінів - Н

 

А Б В Г Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ь Ю Я 

 

Навітряний схил – схил якого-небудь орографічного елементу, обернений в сторону звідки дме вітер.

Надмірне зволоження – переважання опадів над випаровуванням. Характерне для вологого клімату.

Напрямок вітру - одна з характеристик вітру. Найчастіше, зокрема у метеорології, напрямок вітру визначається як азимут напрямку з якого дме вітер і виражається у градусах чи румбах.

Насичене повітря - повітря, в якому міститься насичена водяна пара, тобто водяна пара в кількості, максимально можливому при даній температурі.

Небезпечні метеорологічні явища (НМЯ) - атмосферні явища, при настанні яких необхідно приймати спеціальні заходи для запобігання серйозних збитків в тих або інших галузях народного господарства. Для НМЯ встановлюються критичні значення інтенсивності, при досягненні або перевищенні яких метеорологічна станція подає встановлену інформацію про небезпечні метеорологічні явища.

Нейтросфера - нижня частина атмосфери Землі, де незаряджені (електрично нейтральні) частинки повітря переважають над іонами (електрично зарядженими частинками). Вище нейтросфери вже розпочинається іоносфера.

Нефоскоп – прилад у метеорології для визначення напрямку і швидкості переміщення хмар. В наш час вже втратив актуальність і більше не використовується.

Низький антициклон – антициклон, що розвивається в холодному повітрі і починається у поверхні Землі.

Версія для друку Опубліковано: 16 Травня 2023