Словник метеорологічних термінів - Ф

 

А Б В Г Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ь Ю Я 

 

Фата-Моргана – складне оптичне явище в атмосфері, складене з декількох форм міражів. Віддалені предмети при цьому видно багаторазово і з спотворенням.

Фен – вітер, який часто буває сильний і поривчастий з високою температурою і низькою відносною вологістю, дує з гір в долини в багатьох гірських системах.

Фізика атмосфери - позначення деяких розділів метеорології, у яких увага приділяється переважно фізичному механізму явищ, а не географічним їх закономірностям.

Фітоклімат – атмосферні умови в середовищі поширення рослин: в травостої, в кронах дерев тощо.

Фірн - зернистий лід; результат перетворення снігового покриву під впливом тиску шарів снігу зверху, поверхневого танення і вторинного замерзання води, що просочилася в глибину, сублімації. Сніжинки перетворюються при цьому на крижані грудочки або зерна.

Флюгер – аналоговий прилад для визначення напрямку і швидкості вітру.

Фронт атмосферний – перехідна зона між двома повітряними масами з різними фізичними властивостями. Фронт між повітряними масами, що рухаються, перетинається з площиною горизонту під кутом менше 10. Довжина фронту може бути декілька тисяч кілометрів. Висхідний рух теплого повітря над холодним призводить до утворення хмарних систем.

Фронтогенез – утворення фронту, обумовленого особливостями поля вітру при нерівномірному розподілі температури повітря.

Фронтоліз – розмивання фронту, ослаблення його різкості і зникнення.

Версія для друку Опубліковано: 16 Травня 2023