Співпраця з Фінським метеорологічним інститутом

Друга робоча зустріч в рамках реалізації Проекту щодо міжінституційного співробітництва між Українським гідрометеорологічним центром та Фінським Метеорологічним Інститутом.

14 червня 2022 року відбулась зустріч в режимі он-лайн.

З Фінської сторони на зустрічі були присутні: Анне Хірсіко – менеджер проекту, Гаррі П’єтарілла – експерт відділу проектів ФМІ, Каурола Юссі – Генеральний директор ФМІ; від МЗС Фінляндії – Джайко Ескелінен.

Від ВМО: Сарі Лаппі – представник проекту системи попереждення про численні стихійні лиха у Південно-Східній Європі.

Від УкрГМЦ на зустрічі були присутні: Директор УкрГМЦ – Микола Кульбіда, заступник директора – Анатолій Прокопенко, Олег Скоропад – радник директора з міжнародних проектів, Валерій Савенко – начальник центру з IT-технологій, Владислав Білик – начальник ВМП, Наталія Птуха – завідувач сектору взаємодії із ЗМІ, представники Відділу міжнародного співробітництва.

Серед питань, які були розглянуті під час зустрічі, особливу увагу було  приділено стажуванню фахівців УкрГМЦ у Фінському Метеорологічному Інституті, узгоджено часові рамки навчання (жовтень-листопад 2022 р.). На зустрічі було розглянуто такі проектні документи, як Звіт за початковий період (2022 р.), Комунікаційний план та Річний робочий план, схвалено доповнення  та зміни до них, зумовлені триваючою військовою ситуацією. Директор УкрГМЦ зазначив, що стажування на базі ФМІ має охоплювати не лише синоптиків-прогнозистів, але й фахівців з питань якості атмосферного повітря. Прийшли згоди, що стажування можливо розпочати вже у жовтні цього року.

Також визначено, що часом проведення наступної зустрічі (в онлайн режимі) буде початок листопада 2022.

Проміжні та нагальні питання щодо проекту можливо вирішувати через електронне листування в робочому порядку.

Спільно було підтримано прагнення поглиблювати співпрацю з іншими міжнародними проектами, зокрема, Консорціумом країн південно-східної Європи по створенню системи раннього попередження щодо численних стихійних лих, у відповідності до настанов ЄС в рамках розвитку міжнародного співробітництва на європейському континенті.

Одним із напрямків майбутньої співпраці було розглянуто відновлення гідрометеорологічного обладнання у пунктах спостереження, яке було пошкоджене внаслідок бойових дій. 

Робочу зустріч було проведено на належному технічному рівні, за активної участі у дискусії експертів обох співпрацюючих державних інституцій – УкрГМЦ та ФМІ. Усі заплановані пункти порядку денного було виконано, окреслено подальші кроки успішного запровадження Проекту. Визначальною умовою успішної реалізації є досягнення нормалізації безпекової ситуації в Україні – настання миру.

 

Версія для друку Опубліковано: 16 Червня 2022