Співпраця Між Фінським метеорологічним інститутом та Українським Гідрометеорологічним центром триває 


Метеорологи з Українського гідрометеорологічного центру працюватимуть у Фінському метеорологічному інституті в Гельсінкі протягом наступних двох місяців. Під час візиту українські метеорологи під керівництвом своїх фінських колег практикуватимуть використання різних нових інструментів та програм. Вони також ознайомляться з моделлю дослідження погоди місцевого масштабу та ініціюють роботу над системою управління якістю.


У період візиту більша частина роботи буде виконана в Гельсінкі, але колеги в Україні також пройдуть навчання дистанційно.
Фінський метеорологічний інститут та Український гідрометцентр ініціювали спільний проєкт розвитку в напрямку модернізації виробництва метеорологічних служб в Україні на початку січня 2022 року. Міністерство закордонних справ Фінляндії фінансує роботу з розвитку через Інструмент інституційного співробітництва.

Проект перебував у перерві навесні на три місяці через військову агресію Рф. Після того, як ситуація в Києві стабілізувалась, сторони проекту домовилися сприяти співпраці через періоди навчання у Фінляндії та через дистанційні зустрічі та тренінги.

"Продовження проекту зміцнює віру в стабільне завтра" - каже керівниця проекту Енн Хірсікко з Фінського метеорологічного інституту.
На фото Українські метеорологи Алла Білозерова (ліворуч) та Наталія Птуха (праворуч) і керівник проекту Енн Хірсікко у Фінському метеорологічному інституті.
Версія для друку Опубліковано: 30 Вересня 2022