Циклон

Циклон - це область зниженого тиску з мінімальним значенням у центрі та замкнутими ізобарами. Представляє собою атмосферний вихор з циркуляцією повітряних мас проти годинникової стрілки у північній півкулі і за годинниковою стрілкою у південній, специфічною структурою полів метеорологічних величин, визначеними комплексами погодних умов, які відносно повільно змінюються протягом існування цього об'єкта.


  • Постійно й природно з'являються через обертання Землі, завдяки силі Коріоліса. У центрі цього величезного вихору повітря здіймається і, охолоджуючись, розтікається на висоті. Водяні пари у своїй конденсуються. Тому для циклонів характерна погода: взимку — велика хмарність, снігопади, хуртовини, деяке потепління; літом - дощі, грози, зниження температури та посилення вітру. Як правило, циклони переміщаються із заходу на схід. Рух цей викликано різкими змінами атмосферного тиску, вітру, температури та вологості повітря.
  • Діаметр циклону досягає 100 - 3000 км, вертикальна потужність – 15-20км. Тиск в центрі циклону в помірних широтах міняється від 950 до 1030 гПа.
  • У середньому тиск в центрі циклону (глибина циклону) складає 1000 гПа. Циклони, що виникають в тропіках, мають тиск в центрі 900 гПа і нижчий. У полі течій (поле вітру) циклон – гігантський вихор.
  • У циклоні переважають висхідні рухи повітря і хмарна, з опадами погода.

Циклон

Версія для друку Опубліковано: 01 Серпня 2022