Оцінка водності основних річок України за серпень 2022 р.

 Український Гідрометцентр виконав оперативну оцінку водності основних річок України за серпень 2022 р. у створах діючих гідрологічних постів з метою оцінювання настання (ймовірності настання) маловоддя (гідрологічної посухи) на річках, гідрологічний режим яких впливає на роботу водозалежних секторів економіки та водозабезпечення населення України.

Середні за серпень витрати води оцінені, у відповідності до Положення про порядок оцінки та інформування про маловоддя (гідрологічну посуху) на водних об’єктах суші України, що визначає основні та допоміжні критерії для оцінки настання (загрози настання) маловоддя.

 Близькою до норми (95-115 %) водність спостерігалася на Верхньому Дніпрі (пост Неданчичі), Десні, р. Самара (притока Середнього Дніпра), Сіверському Дінці (пост Зміїв), Інгулі (притока Південного Бугу).

 Меншою за норму (61-78 %) водність була на Сеймі (притока Десни), річках Сула, Псел (притоки Середнього Дніпра),  Сіверському Дінці (пост Чугуїв), Західному Бузі, припливі води до Київського водосховища та бічного припливу води до Дніпровського водосховища.

 Значно меншою за норму (21-47 %) водність спостерігалася на  Прип’яті та її притоках рр. Стохід, Стир, Горинь, Случ, річках Тетерів, Ворскла, Оріль, Інгулець (притоки Середнього Дніпра), Південному Бузі (пости Тростянчик та Підгір’я) та його притоки р. Синюха, на Дністрі (ділянка Галич-Заліщики) та по припливу води до Дністровського водосховища, його притоці р. Стрий, Пруті, Тисі, Латориці, на українській ділянці Дунаю та по бічному припливу води до Кременчуцького і Кам’янського водосховищ.

 Складна гідрологічна ситуація склалася на річках Люб’язь, Уборть (притоки Прип’яті), Рось (притока Середнього Дніпра), Південний Буг (пост Олександрівка) та на р. Уж – де водність досягла критеріїв маловоддя і встановилася нижчою за них (17-20 % норми серпня) та становить 17-36% норми наймаловоднішого місяця літньо-осінньої межені.

 Середня за серпень витрата води на річках Уборть (притока Прип’яті), Тетерів, Рось (притоки Середнього Дніпра), Південний Буг (у створі поста Олександрівка),  Тиса (у створі поста Вилок), Латориця, Уж та на українській ділянці Дунаю (пости Рені, Ізмаїл) – витрати води була нижчими за значення екологічної витрати води, що є критичним для функціонування екосистем річок.

 Наступна оцінка водності буде виконана 15 вересня.

  

При використанні інформації та даних Українського гідрометцентру посилання обов'язкове.

 

Версія для друку Опубліковано: 04 Листопада 2021