Оцінка водності основних річок України за листопад 2022 р.

Український гідрометцентр виконав оперативну оцінку водності основних річок України за листопад 2022 р. у створах діючих гідрологічних постів з метою оцінювання настання (ймовірності настання) маловоддя (гідрологічної посухи) на річках, гідрологічний режим яких впливає на роботу водозалежних секторів економіки та водозабезпечення населення України.

Середні витрати за місяць води оцінені, у відповідності до Положення про порядок оцінки та інформування про маловоддя (гідрологічну посуху) на водних об’єктах суші України, що визначає основні та допоміжні критерії для оцінки настання (загрози настання) маловоддя.

Більшою за норму (128-153%) водність спостерігалася на ділянці Десни Розльоти-Чернігів, Сеймі біля Мутиного, Сіверському Дінці біля Чугуєва та Ізюму, на р. Уборть (притока Прип’яті) та Інгулі біля Кропивницького.

Близькою до норми (84-118%) на Верхньому Дніпрі (пост Неданчичі), Прип’яті та її притоці р. Стир, Десні біля Літок, по припливу води до Київського та Кам’янського водосховищ, Пслі біля Запсілля, Інгульці біля Кривого Рогу, Сіверському Донці біля Змієва та на Західному Бузі.

Меншою за норму (53-74%) водність була на річках Стохід, Горинь, Случ (притоки Прип’яті), Сула, Ворскла, Оріль, Самара (притоки Середнього Дніпра), ділянці Дністра Галич – верхів’я Дністровського водосховища, Пруті біля Чернівців, Тисі,  на ділянці Південного Бугу Тростянчик-Підгір’я та його притоці р.Синюха, на Дунаї та по бічному припливу води до Кременчуцького та Дніпровського водосховищ.

Значно меншою за норму (28-46%) водність спостерігалася на річках Тетерів, Рось (притоки Середнього Дніпра), Стрий (притока Дністра), Латориці, Ужі (річки Закарпаття) та на Південному Бузі біля Олександрівки.

У листопаді на річках країни критеріїв маловоддя досягнуто не було.

  

При використанні інформації та даних Українського гідрометцентру посилання обов'язкове.

 

Версія для друку Опубліковано: 30 Листопада 2022