Друга сесія Комісії з питань погоди, клімату, води та пов’язаних екологічних послуг і застосувань (SERCOM-2)


Друга сесія Комісії з питань погоди, клімату, води та пов’язаних екологічних послуг і застосувань (SERCOM-2) відбулася в Женеві, Швейцарія, з 17 по 21 жовтня 2022 року. Вона проводилася у форматі як фізичного засідання, так і з можливістю участі онлайн. Метою зустрічі було вивчити цикл цінностей глобальної системи раннього попередження та розвинути стратегічні партнерства на підтримку скоординованого плану дій для глобальної ініціативи раннього попередження ООН для адаптації до клімату: ранні попередження для всіх.

Засідання SERCOM проходило у форматі 4 сесій: увага першої була зосереджена на виявленні прогалин у здійсненні ефективного раннього попередження; друга сесія представила державні/приватні ініціативи; в ході третьої розглядалась роль «великих технологій»; а четверта - панельна сесія, була присвячена визначенню успіхів вищезгаданих ініціатив. Співпраця та координація будуть ключовими у відповіді на виклики, особливо для найбільш уразливих груп і груп меншин, як було підкреслено на Конференції щодо ранніх попереджень про численні небезпеки на Глобальній платформі ООН зі зменшення ризику катастроф на Балі, Індонезія, у травні 2022 року.

Ця зустріч дала можливість для членів і зацікавлених сторін, включаючи «Високі технології», ширший приватний сектор, інші агентства ООН і фінансових партнерів, взяти участь у подальшому вивченні глобального «циклу цінностей» Системи раннього попередження у контексті поточних і майбутніх користувачів потреби. Після сесії SERCOM-2 відбулася друга сесія Комісії зі спостереження, інфраструктури та інформаційних систем (INFCOM-2), яка тривала з 24 по 28 жовтня 2022 року. Комісія зі спостережень, інфраструктури та інформаційних систем (INFCOM-2) сприяє розробці та впровадженню глобально скоординованих систем для отримання, обробки, передачі та розповсюдження системних спостережень Землі та відповідних стандартів; координація виробництва та використання стандартизованих полів аналізу та прогнозування моделей; а також, розробка та впровадження надійних методів управління даними та інформацією для всіх програм ВМО та пов’язаних із ними сфер застосування та послуг. Були проведені засідання різних постійних комітетів, дослідницьких та консультативних груп з питань політики даних тощо. Також були обговорені різні високопріоритетні заходи, пов’язані з Уніфікованою політикою даних, WIGOS, GBON, SOFF, WIS 2.0, Глобальною системою обробки даних і прогнозування (GDPFS).

26 жовтня 2022 року під час роботи другого засідання комісії INFCOM від делегації України та від імені Постійного Представника України виступив начальник відділу міжнародного співробітництва УкрГМЦ Руслан РЕВЯКІН, який розповів, зокрема, про значні руйнування, завдані гідрометеорологічній мережі України. внаслідок російської агресії, що почалася 24 лютого, та про те, в яких умовах доводиться працювати фахівцям гідрометеорологічної служби України у прифронтовій зоні, а також, під час постійних шалених ракетних обстрілів по всій території України. Він наголосив на неможливості повного виконання Україною своїх зобов'язань перед світовим метеорологічним співтовариством в умовах повномасштабної війни (Стаття 9Б Конвенції ВМО). Виступ Ревякіна Р.С. підтримали представники США та ряду інших провідних країн світу, які засудили агресивні, деструктивні дії з боку рф.

 

Версія для друку Опубліковано: 06 Грудня 2022