Співпраця Гідрометеорологічного центру Чорного та Азовського морів з ФМІ

У рамках Фінсько-Українського метеорологічного проекту (2022-2025 рр.) у Гельсінкі перебувала делегація з Гідрометеорологічного центру Чорного та Азовського морів.

Фінський метеорологічний інститут (FMI) та Гідрометеорологічний центр Чорного та Азовського морів (ГМЦ ЧАМ) працювали разом над модернізацією українських океанографічних служб та служб раннього сповіщення про небезпечні та стихійні морські явища, а також над підвищенням кваліфікації співробітників для кращого обслуговування громадськості, зацікавлених сторін та інших цільових груп користувачів. Покращення погодних та океанографічних послуг допоможе адаптуватися до небезпечних погодних явищ у зміні клімату.

Проект співробітництва головним чином зосереджений на підвищенні потенціалу в галузі метеорологічного обслуговування. Проте служби океанографічного прогнозування та раннього попередження небезпечних та стихійних явищ над акваторією Чорного та Азовського морів також дуже  важливі для УкрГМЦ.

Ця місія була зосереджена на написанні керівних документів, першої версії програми для створення попереджень про небезпечні та стихійні явища в акваторії морів, SmartMet Alert for marine, та розробка плану з покращення обслуговування океанографічної служби та  розвитку океанографічних послуг в ГМЦ ЧАМ, включаючи генеральний план для модернізації інфраструктури спостережень.

Також, під час навчання, делегація ознайомилася з технікою та процесами спостережень та обслуговування у Фінському метеорологічному інституті. Багато технік були новими для ГМЦ ЧАМ. Таким чином, порівняльний аналіз надання послуг FMI в океанографічній галузі був необхідний для підтримки роботи над підготовкою відповідного плану розвитку ГМЦ ЧАМ.

Версія для друку Опубліковано: 19 Червня 2023