Щоденна гідрологічна ситуація
Огляд гідрологічного режиму водних об’єктів України
СТАНОМ НА 11.09.2024, 08:00
Протягом минулої доби, внаслідок дощів, на річках Карпат спостерігалися підвищення рівнів води на 3-14 см, без негативних наслідків.
На решті річок країни тривав режим осінньої межені: переважало зниження рівнів води на 1-6 см, на багатьох ділянках утримались без змін.
На зарегульованих ділянках Південного Бугу та його притоки р.Рів рівні води коливалися в межах 6-22 см, без негативних наслідків.
На р. Інгулець у створі поста Олександро-Степанівка (Кіровоградська обл.), внаслідок подачі води каналом Дніпро-Інгулець, рівень зріс на 60 см, відмічається перевищення відмітки виходу води на заплаву становить 0,74 м.
На багатьох річках країни рівні води близькі до найнижчих меженних за багаторіччя: на Південному Бузі (пости Тростянчик у Вінницькій обл. та Первомайськ у Миколаївській обл.), Десні (пост Літки Київська область), річках суббасейну Прип'яті (рр. Турія (Волинська обл.), Горинь (Рівненська обл.), суббасейну Середнього та Нижнього Дніпра (рр. Гнилоп'ять, Тетерів, Псел, Вовча (Житомирська, Київська, Полтавська, Дніпропетровська обл.), на Сіверському Дінці (пост Протопопівка Харківська обл.) та його притоці р. Казенний Торець (Донецька обл.), на багатьох ділянках річок Карпат; утримуються нижчими за них на притоках Прип'яті рр. Турія (Волинська обл.) та Смілка (Житомирська обл.), пригирловій ділянці Прип'яті (Київська обл.), притоках Середнього Дніпра рр. Недра, Трубіж (Київська обл.) та Тясмин (Черкаська обл.), у верхів'ї Ворскли (Сумська обл.), на р.Сіверський Донець (пост Яремівка Харківська обл.), р. Бистриця-Солотвинська (Івано-Франківська обл.) та р. Сірет (Чернівецька обл.).
На рівнинних річках країни спостерігається заростання русел водною рослинністю різної інтенсивності. На притоках Прип'яті (на нижній ділянці р.Стохід, рр. Турія, Вижівка, Смілка), притоках Середнього та Нижнього Дніпра (рр. Ірпінь, Гуйва, Недра, Росава, Вільшанка, Мокра Сура, притока Сули р. Сліпорід, у верхів'ї Самари та на річках її басейну рр. Мала Терса, Солона, Кільчень) утримуються ділянки стоячої води.
На р. Стугна (суббасейн Середнього Дніпра, Київська обл.) та у верхів'ї р. Оріль (суббасейн Нижнього Дніпра, Харківська обл.) утримується відсутність стоку річок (пересихання русла).
За даними візуальних спостережень спостерігачів на р.Десна (пости Макошине, Чернігів та Морівськ Чернігівської обл.) та її притоці р.Сейм (пост Мутин Сумська обл.) утримується забруднення води.
Рівень води р. Дніпро у Києві біля моста "Метро" за минулу добу змінювався від 475 см до 449 см, а на 8 год 11 вересня становив 450 см над "0" поста (91,50 м БС). Температура води на 8 год 11 вересня становила 22 град. С.
Об'єм води у каскаді Дніпровських водосховищ (без Каховського вдсх.) станом на 10 вересня дорівнював 22,482 куб.км (вільна ємність - 3,176 куб.км).
Фактичні спостереження мережі гідрологічних постів (для авторизованих користувачів)
За доступом звертатись до Відділу договірної діяльності за телефоном +380 (44) 239-93-72, т/ф: +380 (44) 279-59-99