Щоденна гідрологічна ситуація

Мапа
Дані на: 
Умовні позначки

Огляд гідрологічного режиму водних об’єктів України

СТАНОМ НА 02.06.2023, 08:00

Протягом минулої доби різких змін у водному режимі річок України не відбувалось. На Верхньому Дніпрі та ділянці Десни Новгород-Сіверський-Розльоти продовжувався спад рівнів води добовою інтенсивністю 5-7 см, на ділянці Десни Макошине-Літки на 16-22 см за добу.

На Прип'яті та її притоках також тривав спад рівнів води на 1-14 см за добу із значним зменшенням затоплення заплави у верхів'ї Прип'яті біля с. Люб'язь (Волинська область) та нижніх ділянках р.Стохід (перевищення відміток виходу води на заплаву та затоплення сільськогосподарських угідь у прирічкових селах Камiнь-Каширського району Волинської області становить 4 см), також перевищення відмітки виходу води на заплаву р.Стир біля с.Млинок у Рівненській області зменшилось до 18 см.

Внаслідок пропуску водопілля через водосховища Дніпровського каскаду, утримувалось часткове затоплення заплавних та понижених прибережних територій в окремих населених пунктах у Черкаській області, початкове затоплення гідротехнічних споруд вздовж Каховського водосховища та затоплення території вантажних причалів міста Нікополь, затоплення підвалів житлових будинків прибережних вулиць та дачних ділянок в окремих населених пунктах Нікопольського району Дніпропетровської області та Запорізького, Василівського районів Запорізької області.

На українській ділянці Дунаю, внаслідок добігання паводкової хвилі з зарубіжної ділянки, тривав ріст рівнів води на 3-8 см за добу, без негативних наслідків.

На решті річок рівнинної території країни рівні води знижувались на 1-8 см за добу.

На річках Карпатського регіону рівні води знижувались на 1-9 см за добу із поступовим наближенням до найнижчих відміток за багаторіччя.

Утримується вода на заплаві р.Солона (притока Нижнього Дніпра у Дніпропетровській області) та на р.Вільшанка (притока Середнього Дніпра у Черкаській області).

Рівень води р. Дніпро у Києві біля моста "Метро" за минулу добу змінювався від 544 см до 476 см, а на 8 год 2 червня становив 484 см над "0" поста (91,84 м БС). Температура води о 8 год 2 червня становила 21,0 град. С.

Об'єм води у каскаді Дніпровських водосховищ станом на 1 червня дорівнював 47,191 куб.км, що на 3,343 куб.км перевищує об`єм водосховищ при нормальному підпірному рівні (НПР), без врахування Каховського вдсх. об'єм води у каскаді дорівнює 26,876 куб.км (на 1,218 куб.км перевищує об`єм водосховищ при НПР).



Фактичні спостереження мережі гідрологічних постів (для авторизованих користувачів)

За доступом звертатись до Відділу договірної діяльності за телефоном +380 (44) 239-93-72, т/ф: +380 (44) 279-59-99