Агрометеорологічні  умови квітня 2023

Упродовж місяця в Україні переважала дощова, помірно тепла,  в останній п’ятиденці – холодна для квітня погода.  Агрометеорологічні умови для росту, розвитку та сівби усіх с.-г. культур складалися по-різному.

Внаслідок помірного накопичення тепла через невисокі температури повітря ріст та розвиток основних сільськогосподарських,  плодових та ягідних культур відбувався дещо уповільнено, однак значного відставання від середніх багаторічних строків у фазовому розвитку не спостерігалося.

У більшості західних, центральних та північних областей внаслідок частих дощів та в загальному великої кількості квітневих опадів, умови для проведення обробітку ґрунту та сівби ранніх ярих зернових культур складалися в основному малосприятливо. Часом через дощі та значне перезволоження ґрунту робота сільськогосподарської техніки була неможлива. Надмірне зволоження верхніх шарів та слабке прогрівання ґрунту у багатьох областях не сприяло розвитку ярих культур посіяних раніше.

Дощова похмура погода співпала із періодом цвітіння більшості плодових культур і була несприятливою для їх запилення. Спостерігалося  поширення грибкових хвороб плодових культур,  зокрема моноліозу. Заморозки, що відмічалися у багатьох районах західних, окремих районах північних та центральних областей у кінці місяця, могли спричинити пошкодження плодових культур та багаторічних насаджень у період цвітіння.

Одночасно, умови для росту та розвитку озимих та ранніх посівів ранніх ярих культур складалися цілком сприятливо. Помірний температурний режим сприяв укоріненню озимини пізніх строків сівби. Разом з тим, через тривалий дощовий період, надмірні вологозапаси ґрунту та застій води на окремих полях, спостерігалося пожовтіння посівів озимини, погіршення їх стану.  

У кінці місяця на посівах озимих культур тривало кущіння та спостерігалося утворення нижнього вузла соломини. Стан посівів був переважно добрий.

При використанні та копіюванні інформації Українського гідрометерологічного центру посилання обов’язкове.

Версія для друку Опубліковано: 29 Серпня 2022