Daily hydrological situation

Map
Data on: 
Legend

Hydrological regime overview of water bodies of Ukraine (Ukrainian Language)

СТАНОМ НА 20.03.2023, 08:00

Протягом минулих трьох діб на рівнинних річках Лівобережжя України (крім річок Приазов"я)відбувався розвиток весняного водопілля: найбільш інтенсивні підйоми рівнів води спостерігались на притоках Десни із формуванням максимумів висотою 0,5-1,6м, з 12-13 березня розпочалось весняне водопілля на ділянці Десни Новгород-Сіверський - Макошине із підвищенням рівнів на 1-5см за добу; на притоках Середнього Дніпра, Сіверському Дінці в Харьківській області та його притоках продовжувалось формування максимумів весняного водопілля висотою до 1,1м із виходом води на окремі ділянки заплав річок Уди, Лопань та Оскіл. На рівнинних річках Правобережжя держави (Прип"ять та її праві притоки, Західний Буг з притоками) після проходження зимових паводків та раннього водопілля утримувались рівні води на підвищених позначках із добовим ростом рівнів води на 1-10см та подальшим затопленням заплав на окремих ділянках річок Волинської області). На В.Дніпрі та ділянці Десни Чернігів-Літки триває повільний спад рівнів тало-дощового паводку на 1-2 см за добу з утриманням води на понижених ділянках заплави нижче Чернігова та біля с.Морівськ.

На українській ділянці Дунаю відновився ріст рівні води з добовою інтенсивністю 1-5 см, без загрози негативних наслідків. На Південному Бузі та його притоках утримувалась підвищена водність із формуванням невисоких паводкових хвиль на окремих притоках амплітудою до 0,5м, без негативних наслідків.

На річках Карпатського регіону після проходження попереднього паводку відбувався спад рівнів межах 2-25 см.

Станом на 20 березня всі річки та водосховища України очистились віл льодових явищ, тільки на Печенізькому водосховищі (Харьківська область) утримується битий лід.

Вода утримується на заплаві річок у створах постів: Дніпро (Неданчичі), Прип'ять (Річиця, Люб'язь), Вижівка (Стара Вижівка), Турія (Ягідне), Стохід (Любешів), Стир (Колки, Млинок), Уж (Коростень), Десна (Морівськ), Снов (Сновськ), Оріль (Степанівка), Солона (Новопавлівка), Мертвовід (Крива Пустош), Лопань (Козача Лопань), Уди (Безлюдівка), Латориця (Чоп); зберігається незначне перевищення відміток порушення транспортного сполучення у Чернігівському районі Чернігівської області.

Рівень води р. Дніпро у Києві біля моста "Метро" за минулу добу змінювався від 498 см до 562 cм, а на 8 год 20 березня становив 50 см над "0" поста (91,98 м БС), температура води о 8 год 20 березня становила 3,0 град. С, на річці чисто.

Об'єм води у каскаді Дніпровських водосховищ станом на 19 березня дорівнює 40,701 куб.км (вільна ємкість - 3,147 куб.км), без врахування Каховського вдсх. об'єм води у каскаді дорівнює 26,121 куб.км, що на 0,463 куб.км перевищує об`єм водосховищ при нормальному проектному рівні (НПР).Actual network hydrological posts observations (for authorized users)

To get access, contact the Department of Contractual Activities by phone +380 (44) 239-93-72, Fax: +380 (44) 279-59-99