Daily hydrological situation

Map
Data on: 
Legend

Hydrological regime overview of water bodies of Ukraine (Ukrainian Language)

СТАНОМ НА 23.02.2024, 08:00

Протягом минулої доби, на пригирловій частині Прип'яті та Ужа (зона ЧАЕС) у Київській області, Десні нижче Макошиного подовжувалося поступове підвищення рівнів води на 3-8 см за добу. На Верхньому Дніпрі, Десні у створах постів Новгород-Сіверський, Морівськ, Макошине та її притоки р.Снов утримувалося затоплення заплав, оточення окремих сіл водою, порушення транспортного сполучення з рядом прирічкових сіл водами річок Сож (за даними ДСНС), Дніпро, Десна та Снов у Новгород-Сіверському, Корюківському, Ніжинському, Чернігівському районах Чернігівської області та Шосткинському районі Сумської області. На Дніпрі біля Неданчичів тривало зниження рівнів води з добовою інтенсивністю 6 см, спостерігалось відновлення льодових явищу у вигляді шугоходу.

На річках Середнього і Нижнього Дніпра переважав ріст рівнів води на 1-8 см, на багатьох ділянках річок рівні води утримувались без змін

У верхів'ї Прип'яті, на середніх і нижніх ділянках її приток рівні утримувались на малозмінних відмітках з перевагою зниження до 6 см за добу та поступовим зменшенням шару затоплення сільськогосподарських угідь та господарських споруд прирiчкових населених пунктів водами річок Прип'ять та Стохiд у Волинській області.

На Західному Бузі біля Литовежа (Волинська обл.) сформувався пік тало-дощового паводку висотою 2,4 м, під час проходження якого відмічалось незначне перевищення відмітки максимального рівня за весь період спостережень.

На українській ділянці Дунаю тривали підвищення рівнів води на 4-7 см за добу, без негативних наслідків. На решті річок рівнинної території країни рівні води переважно знижувались на 1-9 см за добу.

Вода утримується на заплаві верхніх ділянок Прип'яті та її приток (рр.Турія, Вижівка, Стохід, Стир), нижній ділянці р.Горинь (Волинська, Рівненська, Львівська обл.); рр. Уж, Норин (Житомирська обл.), р. Стугна (Киїівська обл.), р. Вільшанка (Черкаська обл.), у верхів'ї р.Оріль, (Харківська обл.), р.Мертвовід (Миколаївська обл.), р.Сула та її притоки р.Удай (Чернігівська, Полтавська обл.), р.Західний Буг та його приток рр.Солокія та Луга (Львівська, Волинська обл.).

На р.Інгулець у створі поста Олександро-Степанівка (Кіровоградська область), внаслідок подачі води каналом Дніпро-Інгулець, перевищення відмітки виходу води на заплаву становить 1,04 м.

Внаслідок опадів у верхів'ях водозборів Ужа, Латориці та Боржави (річки Закарпаття) відмічались підвищення рівнів води на 1-18 см за добу, без негативних наслідків. На решті річок Карпат продовжувалися зниження рівнів води на 1-20 см за добу з поступовим зменшенням шару затоплення заплави у міждамбовому просторі р. Латориця біля м.Чоп.

На більшості річок Лівобережжя утримуються льодові явища у вигляді заберегів і шуги; ділянки льодоставу з промоїнами та ополонками спостерігаються на окремих ділянках Десни, її притоці р.Сейм та на р.Удай (Чернігівська обл.); ділянки з льодоходом - на окремих ділянках Сули (Полтавська обл.). На Печенізькому водосховищі утримується льодостав.

Льодостав з ополонками, ділянки битого льоду та залишкові забереги утримуються лише на Київському водосховищі.

Рівень води р. Дніпро у Києві біля моста "Метро" за минулу добу змінювався від 565 см до 497 см, а на 8 год 23 лютого становив 531 см над "0" поста (92,31 м БС). Температура води на 8 год 23 лютого становила 1,0 град. С, на річці чисто.

Об'єм води у каскаді Дніпровських водосховищ (без Каховського вдсх.) станом на 22 лютого дорівнював 21,261 куб.км (вільна ємність - 4,397 куб.км).Actual network hydrological posts observations (for authorized users)

To get access, contact the Department of Contractual Activities by phone +380 (44) 239-93-72, Fax: +380 (44) 279-59-99