Daily hydrological situation

Map
Data on: 
Legend

Hydrological regime overview of water bodies of Ukraine (Ukrainian Language)

СТАНОМ НА 29.04.2024, 08:00

27-29 квітня продовжувалося формування водопільної хвилі на Верхньому Дніпрі в межах країни та на Десні нижче Розльот у Чернігівській області з добовим підвищенням рівнів води на 2-4 см, у Київській області внаслідок підпору від Канівського водосховища рівні води утримуються на досягнутих високих відмітках. На ділянці Десни Новгород-Сіверський-Розльоти спостерігається спад водопільної хвилі з добовою інтенсивністю 3-6 см. На Верхньому Дніпрі, на Десні вище Чернігова (в межах країни) та у створі поста Морівськ та її притоці р. Снов утримується затоплення заплав, порушення транспортного сполучення з рядом прирічкових сіл водами річок Дніпро, Десна у Чернігівському, Новгород-Сіверському, Корюківському та Ніжинському районах Чернігівської області.

Пройшли невисокі паводкові хвилі на малих притоках Десни рр.Убідь, Снов, Клевень, Білоус (Чернігівська, Сумська обл.) амплітудою 0,4-1,1 м; на притоках Середнього Дніпра у Житомирській, Київській областях та на притоках р.Прип'ять в Житомирській і Рівненській областях (рр.Случ, Горинь, Уборть, Уж, Норин, Тетерів) тривали підвищення дощового паводку із добовим ростом рівнів води на 1-20 см, з подальшим збільшенням затоплення заплави у верхів'ї Ужа та на його притоці р.Норин; на р.Тня (приток Случі у Звягельському районі Житомирської області) сформувався паводок висотою 2,0 м з короткочасним перевищенням відмітки затоплення заплави. 29 квітня на р. Ірша у створі поста Українка(притока Тетерева, суббасейн Середнього Дніпра), внаслідок скидів з вище розташованих водосховищ, спостерігалось підвищення рівнів води на 1,5 м за добу з виходом води на заплаву.

На решті річок рівнинної території країни рівні води переважно знижувались у межах 1-10 см за добу.

У верхній частині Кременчуцького водосховища, внаслідок пропуску води через каскад дніпровських водосховищ, 25-26 квітня відбулось значне підвищення рівня води на 1,5 м із затопленням заплавних та прирічкових територій у Черкаській області, 27-28 квітня рівні води знизились до безпечних відміток.

26-27 квітня пройшли незначні паводкові хвилі на Тисі та Латориці біля Чопа висотою 0,6-0,7 м в межах русел та без негативних наслідків. Станом на ранок 29 квітня рівні води на річках Карпат знижувались з добовою інтенсивністю 1-10 см, на одамбованих ділянках річок Закарпаття на 26-35 см за добу. На Дністрі у створі поста Могилів-Подільський (Вінницька обл.) добові коливання рівня води упродовж трьох діб становило 0,5-1,3 м, без негативних наслідків.

Утримується вода на заплаві у верхів'ї Прип'яті, р.Стохід, в середній і нижній течії р.Стир (Волинська, Рівненська обл.), у пониззі р.Сула (Полтавська обл.), р.Мертвовід (Миколаївська обл.), р.Савранка (Одеська обл.); зберігається часткове затоплення сільськогосподарських угідь прирічкових населених пунктів водами річок Прип'ять та Стохiд (Волинська обл.).

На р.Інгулець у створі поста Олександро-Степанівка (Кіровоградська область), внаслідок подачі води каналом Дніпро-Інгулець, перевищення відмітки виходу води на заплаву становить 1,27 м.

Рівень води р. Дніпро у Києві біля моста "Метро" за минулу добу змінювався від 540 см до 489 см, а на 8 год 29 квітня становив 533 см над "0" поста (92,33 м БС). Температура води на 8 год 29 квітня становила 13 град. С.

Об'єм води у каскаді Дніпровських водосховищ (без Каховського вдсх.) станом на 28 квітня дорівнював 26,107 куб.км, що на 0,449 куб.км перевищує об`єм водосховищ при нормальному підпірному рівні (НПР).



Actual network hydrological posts observations (for authorized users)

To get access, contact the Department of Contractual Activities by phone +380 (44) 239-93-72, Fax: +380 (44) 279-59-99