УГМЦ Український гідрометеорологічний центр

Результати відрядження до Фінляндії наших синоптиків


Систематизували результати відрядження до Фінляндії наших синоптиків Nataliia Ptukha та Alla Bilozerova:

✔ Ознайомлення з програмним інструментом SmartMet, який розроблений Фінським Метеорологічним Інститутом та використовується в оперативній роботі фінських синоптиків та ряду інших країн для аналізу та прогнозування синоптичних процесів; з подальшою можливістю імплементувати даний програмний продукт в оперативну роботу українських синоптиків.

✔ Ознайомлення з програмним інструментом SmartMet Alert, який розроблений Фінським Метеорологічним Інститутом та використовується в оперативній роботі фінських синоптиків та ряду інших країн для створення та публікації попереджень про небезпечні метеорологічні та морські явища. Адаптація даного програмного продукту для території України.
В цьому програмному інструменті синоптики мають змогу створювати попередження у міжнародному форматі CAP. Надалі ці попередження передаються до таких європейських центрів як METEOALARM та інші, і можуть бути адаптовані для відображення у різних операційних системах та додатках.

✔ Залучення до проекту профільних спеціалістів по системі управління якістю метеорологічного обслуговування (СУЯ). Обговорення та створення робочого плану на наступний рік, організація тренінгів для команди УкрГМЦ.

✔ Відвідали філіал Фінського метеорологічного інституту, який розташований в місті Куопіо, де плідно співпрацюють науковці та дослідники в сфері метеорології з оперативними синоптиками. На зустрічі фінські колеги ділились досвідом та ідеями комунікації і налагодження зв’язків між ними. Науковці представили свої поточні проекти, показали дослідні станції та засоби вимірювання атмосферних параметрів на території міста. Їх здобутки допомагають в оперативній роботі синоптиків.

✔ Відвідали фінську компанію Vaisala, яка виробляє прилади для вимірювання в сфері екології та клімату. Головні клієнти компанії – це служби метеорології і гідрології, служби забезпечення безпеки польотів; армія і флот; служби забезпечення безпеки дорожнього руху; енергетика та енергомережі; а також високотехнологічні служби автоматизації і експлуатації будівель.

✔ Спілкувалися з журналістами Helsingin Sanomat з приводу проекту та про кліматичні особливості України.

✔ За час стажування комунікували з різними європейськими (WMO, ECMWF, EUMETNET, EUMETSAT, SEE-MHEWS) та державними (FMI, MFI, Embassy of Ukraine in the Republic of Finland and Iceland) організаціями, обмінювались досвідом, заручились підтримкою у становленні Української гідрометеорологічної служби частиною європейської спільноти.

🇺🇦 🇫🇮 Україна та Фінляндія беруть участь у міжнародному проекті по модернізації Української гідрометеорологічної служби. Проект, розпочатий в січні 2022 року, триватиме чотири роки за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Фінляндії. Він спрямований на часткову автоматизацію та модернізацію моніторингу погоди на території України з метою підвищення якості прогнозування і попередження небезпечних метеорологічних явищ.