УГМЦ Український гідрометеорологічний центр

Міжнародна діяльність


Український гідрометеорологічний центр здійснює міжнародне співробітництво в галузях погоди, клімату, гідрології і водних ресурсів і відповідних питань навколишнього природного середовища.

Міжнародна діяльність в УкрГМЦ здійснюється за наступними напрямками:

Україна з 1948 року є членом Всесвітньої метеорологічної організації. ВМО - це міжурядова організація, до складу якої входять 187 країн-членів (держав і територій). ВМО - авторитетний орган системи ООН з питань стану та динаміки атмосфери Землі, її взаємодії з океанами, утвореного ними клімату та розподілу водних ресурсів, що формується в результаті цього. ВМО координує діяльність країн-членів з проведення спостережень і обміну інформацією про погоду, водні ресурси і клімат відповідно до погоджених на міжнародному рівні стандартів; науково-дослідну роботу в національному, міжнародному і глобальному масштабах і підготовку професійних співробітників міжнародного визнаного рівня. ВМО також сприяє розвитку обслуговування, спрямованого на підвищення добробуту і безпеки окремих груп людей, держав і всього людства.
Постійним Представником України при ВМО є Директор Українського гідрометеорологічного центру.

В рамках ВМО Україна бере участь у:

Крім цього УкрГМЦ бере участь у забезпеченні діяльності Національного комітету України із здійснення Міжнародної гідрологічної програми ЮНЕСКО та Оперативної гідрологічної програми ВМО.

З 2007 року в УкрГМЦ почав функціонувати сектор (а з початку 2008 року відділ) міжнародного співробітництва, головними завданнями якого є координація, організація та сприяння у здійсненні міжнародної діяльності структурних підрозділів та підлеглих організацій УкрГМЦ у рамках ВМО, міжнародних багатосторонніх і двосторонніх угод і т. ін. в галузі гідрометеорології, здійснення міжнародної діяльності шляхом обміну досвідом роботи з національними гідрометеорологічними службами країн-членів ВМО з питань впровадження нових методів, методик та технологій проведення гідрометеорологічних спостережень, прогнозування, обробки,  передачі інформації і т. ін., які відповідають міжнародному рівню, а також забезпечення діяльності Постійного Представника України при ВМО.

 

 

Співпраця Гідрометеорологічного центру Чорного та Азовського морів з ФМІ

Фінсько-Український метеорологічний проект (2022-2025 рр.)

 

Спеціалісти IT на навчанні в Гельсінки