УГМЦ Український гідрометеорологічний центр

Авіаметеорологічна діяльність

Авіаметеорологічна діяльність здійснюється відділом авіаційної метеорології, який є структурним підрозділом Головного центру аналізу, прогнозування гідрометеоумов та гідрометеорологічного забезпечення Українського гідрометеорологічного центру.

Основні напрямки діяльності з питань метеорологічного обслуговуванні цивільної  авіації :

Метеорологічну інформацію для авіаційних експлуатантів на кожному аеродромі цивільної авіації України надають  різні метеорологічні підрозділи, які виконують функції аеродромних метеорологічних органів та авіаційних метеорологічних станцій, що розташовані на аеродромах  Дніпро, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Кропивницький, Львів, Одеса, Харків, Вінниця, Кривий Ріг, Миколаїв, Рівне, Ужгород, Херсон, Чернівці, Полтава, Суми, Тернопіль, Черкаси. Метеорологічне обслуговування на аеродромах Київ/ Бориспіль, Київ/Жуляни, Київ/Антонов-1, Київ/Антонов-2 покладено на Державне підприємство «Український авіаційний метеорологічний центр».

 Український гідрометеорологічний центр взаємодіє з Державною авіаційною службою України, яка здійснює державне регулювання у галузі цивільної авіації та з Державним підприємством «Український авіаційний метеорологічний центр» з питань методичного супроводження метеорологічного обслуговування цивільної авіації.